راهکارهای شیمی سازه

معادن و فلزات

معادن و فلزات

راه کارهای شیمی سازه در صنایع معادن و فلزات

شرکت صنعت بام گلستان با تولید افزودنی های بتن تخصصی و محصولات شیمیایی ساختمانی و صنعتی به عنوان یک شرکت مهندسی دانش بنیان به دنبال ایفای نقش در بخش توسعه صنعتی و اقتصادی ایران به ویژه صنایع فلزی مادر می باشد. مطالعه دقیق نیاز های دریافت شده از جانب پروژه های هدف و بهره گیری از تجارب و آزمایش های مراکز تحقیقاتی کشور توسط دپارتمان صنایع فلزی این شرکت، توانمندی منحصر به فردی را برای ارائه محصولات و خدمات تخصصی این دپارتمان ایجاد کرده است.

فعالیت صنایع فلزی شامل استخراج مواد خام از معدن و سپس طی شدن پروسه تولید فلز می باشد. آهن و مس از جمله مهم ترین فلزات در صنایع ایران می باشند. فولاد محصولی محکم و دومین کالای تولید شده در جهان در کنار سیمان است. کارخانه گندله سازی به طور معمول از بخش های مخلوط سازی، تولید گندله خام، پخت گندله، سرند کردن گندله، پوشش دهی گندله و آسیاب کردن گندله های ریز تشکیل شده است. از آنجایی که گندله ها ماده اولیه به شمار می آیند، لذا باید درکوره های احیا ویژگی های مکانیکی، شیمیایی و حرارتی مطلوبی را داشته باشند.

یکی از موارد مهم در طراحی سازه های مورد استفاده در صنایع فلزی، توجه به مقاومت فشاری و سایشی علاوه بر قابلیت ضربه پذیری سطوح می باشد. استفاده از افزودنی های شیمیایی انحصاری با نام شیمی سازه آرمانی در سازه های بتنی علاوه بر کاهش آب و افزایش مقاومت فشاری، باعث افزایش لزجت بتن و منجر به ایجاد سطحی مقاوم به ضربه و سایش می شوند. سازه های فلزی به منظور جلوگیری از اکسیده شدن، زنگ زدگی، خوردگی و تخریب در اثر سایش بایستی توسط پوشش های مناسب حفاظت شوند. در صنایع مس از قبیل تولید کاتد، لوله و ... توجه به سیستم های ضد اسید نقش حیاتی دارند. استفاده از اسید سولفوریک در تولید مس باعث ایجاد خوردگی های شدید اسیدی در این واحد ها می شود. لذا پوشش های ضد اسید تولیدی و بازرگانی شرکت صنعت بام گلستان در این سال ها در پروژه های مختلف صنایع فلزی همچون مجتمع مس سرچشمه مورد استفاده کارفرمایان قرار گرفته است. برخی از خدمات ارائه شده توسط شرکت صنعت بام گلستان با نام تجاری شیمی سازه آرمانی به صنایع فلزی عبارتند از:

  • تولید گرید های افزودنی بتن به همراه ترکیب VMA جهت ساخت بتن های پرمقاومت و پردوام (HPC) همچنین حفظ اسلامپ و ویسکوزیته بتن
  • تولید انواع خمیر های کاشت و چسب های اپوکسی جهت تثبیت و مقاوم سازی
  • تولید گروت های پرمقاومت سیمانی، پلیمری و اپوکسی (G2 و G3) جهت نگهداری و تثبیت ماشین آلات و تجهیزات سنگین
  • تولید و تامین سیستم های کفسازی مقاوم به حرارت و مواد مذاب جهت سالن های ذوب
  • ارائه راهکار های نوین کفسازی صنعتی از قبیل بتن MSC با دوام و مقاومت سایشی بالا جهت سالن های خردایش و تغلیظ
  • تامین و اجرای سیستم های محافظتی و ضد اسید به صورت رنگ، لمینیت، سرامیک لاینینگ جهت سالن های فلوتاسیون و کارخانه های اسید
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۵/۱۴
لینک کوتاه: https://chimisazeh.com/service/368

پرسش، پاسخ و نظرات